ЗА НАС

Пробивот

 • компанијата опрема
 • 微 信 图片 _20200310014052 - 副本
 • 微 信 图片 _202003100140511 - 副本
 • mmexport1573020350331
 • mmexport1573020348765

РејФа

ВОВЕД

Основана во 2008 година, RayFa Intelligent Equipment Co., Ltd. беше ангажирана во сите видови машини за правење и пакување со ласер и маски, кои се широко користени во електронски материјали, LED, рекламни материјали, медицински производи, ракотворби, текстил и облека и друга светлина индустрии. По неколкугодишни напори, воспоставуваме добри и стабилни односи со познати добавувачи на резервни делови и тесна соработка со научно-истражувачките институции и научните колеџи. На клиентите им обезбедуваме комплетен сет на решенија за ласерска обработка и правење маски и пакување и сродни објекти, како машина за ласерско гравирање, машина за ласерско сечење, машина за ласерско обележување, машина за ласерско заварување и целосно автоматска линија за производство на маски и машина за запечатување картон што може да се прилагоди според барањата на купувачот. Посветени сме да обезбедиме решенија клуч на рака со супериорни производи и совршена услуга за повеќе претпријатија да создадат вредност и профит.

 • -
  Основана во 2008 година
 • -
  12 години искуство
 • -+
  Повеќе од 18 производи
 • -$
  Повеќе од 2 милијарди

производи

иновации

 • Пренослив ласерски означување машина

  Пренослив ласерски М ...

  Добро произведени Пренослив ласерски означување машина Карактеристики генератор 1. Висок квалитет влакна, со добар квалитет на самото место, униформа оптичката густина на енергија, стабилен излезен оптичка моќност, ги задоволува потребите на примената на мејнстрим пазарот; 2. RayFa авто-развиена дигитален голема брзина galvanometer скенер, мали димензии, висока брзина и одлична стабилност; перформанси достигнува меѓународни напредно ниво; 3. Моќен систем за контрола, оптимизација на обработка на податоците според различни апликации, поддршка м ...

 • Десктоп ласерски означување машина

  Десктоп ласерски ма ...

  Добро произведени десктоп ласерски означување машина Карактеристики генератор 1. Висок квалитет влакна, со добар квалитет на самото место, униформа оптичката густина на енергија, стабилен излезен оптичка моќност, ги задоволува потребите на примената на мејнстрим пазарот; 2. RayFa авто-развиена дигитален голема брзина galvanometer скенер, мали димензии, висока брзина и одлична стабилност; перформанси достигнува меѓународни напредно ниво; 3. Моќен систем за контрола, оптимизација на обработка на податоците според различни апликации, поддршка општини ...

 • Desktop CO2 ласер означување машина

  Desktop CO2 ласер марка ...

  Well produced Desktop Fiber laser marking machine Technical Parameter Model RFC15 RFC20 RFC30 RFC60 RFC100 Laser Power (W) 15 20 30 60 100 Laser Type CO2 Laser Certificate ISO,CE,FDA Marking Field 160 mm / 110X110 mm (Standard) 210 mm / 150X150 mm (Optional) 254 mm / 175X175 mm (Optional) 330 mm / 200X200 mm (Optional) 430 mm / 300X300 mm (Optional) Laser Source Brand DAVI (Standard) COHERENT (Optional) SYNRAD (Optional) JR LASER (Optional) QICHEN LASER...

 • CO2 ласер машина за сечење

  CO2 ласер машина за сечење

  Добро произведени CO2 ласер намалување на машина ласерски гравер 1390 за дрво МДФ Ласерски машина за сечење прави целосна употреба на контрола на компјутерско програмирање и нумеричка контрола на контрола на механички движење, така што сечење е прецизна и ефектот на обработка е подобрена за потребите на клиентите. Ние им служи на нашите клиенти во согласност со нивните потреби, па ние го избере најдобриот софтвер за дизајн, механички структура, електронски компоненти и делови селекција, со цел да се задржи стабилноста, прецизност и брзина во првата класа ...

ВЕСТИ

Прва служба

 • Воведување на машина за ласерско гравирање

  Машината за гравирање со ласерско стакло интегрира ласер, компјутер, електроника и прецизна механичка технологија. Тоа е голем напредок во традиционалната технологија на гравирање. Јаглеродниот диоксид обично се користи како ласерски работен материјал, ласерскиот зрак генериран од гасниот ласерски систем се користи за возење...

 • Гравирањето заврши за три минути и беше пуштена првата домашна интелигентна машина за ласерско гравирање

  Неодамна, официјално беше објавена машината за ласерско гравирање 3D Intelligent Cloud независно развиена и произведена од Donguan RuiFa Intelligent Equipment Co., Ltd. Ова е првата интелигентна машина за ласерско гравирање на десктоп во Кина, која ја пополнува празнината на домашниот пазар на ласерски апарати за домаќинство...